• Športové

•

Stolný tenis

Dňa 11. 1. 2015 sa žiaci našej školy zúčastnili stolnotenisového turnaja v Žiari nad Hronom, v ktorom Terezka Perháčová z 5.A získala 2. miesto.

Dňa 22.2.2015 naše deti bojovali  v ťažkej konkurencii celého BB kraja, ale zvládli to k spokojnosti. Spolu súťažilo 32 detí v dvoch kategóriách. Najlepšie sa umiestnila Terezka Perháčová na 6. mieste v kategórii mladších žiakov. Turnaja sa zúčastnili ešte: Adam Kicko, Adam Pekár, Ondrej Mikuláš a Peťko Perháč.

Plavecký výcvik

Žiaci štvrtého ročníka v dňoch 1. – 3. októbra absolvovali plavecký výcvik, ktorý im umožnil vymeniť školské lavice za vodné prostredie. Neplavcom sa podarilo odbúrať strach z veľkej vody a plavci sa zdokonalili v technike plávania. V piatok už skoro každý dokázal plávať jedným plaveckým spôsobom. Na spestrenie mali možnosť skákať do vody a zahrať si vodné pólo.  Radosť z takéhoto vyučovania žiarila každému priamo z očí.

Cezpoľný beh

Dňa 26. septembra 2014 sa na 4. ZŠ v Žiari nad Hronom uskutočnili Majstrovstvá okresu ZH v cezpoľnom behu družstiev a jednotlivcov na školský rok 2014 – 2015. Za príjemného jesenného počasia  sa vyše 60 chlapcov vydalo na 3000 m dlhú trať a naši chlapci  sa nestratili.  Filip Ambrozay skončil na výbornom 2. mieste a Daniel Kliman na 6. mieste.  Tieto umiestnenia im stačili na celkové 1. miesto v súťaži družstiev a znamenali postup na majstrovstvá kraja.

Dievčatá súťažili na trati dlhej 1500 m. Izabela Kúšová skončila na 7. mieste a Paulínka Dovecová na 45. mieste z vyše 60 štartujúcich dievčat. Ako družstvo skončili na 9. mieste.

Všetkým štyrom patrí poďakovanie za vzornú reprezentáciu školy.

Beh do vrchu

Dňa 24. septembra sa v Kremnici uskutočnil 14. ročník pretekov v behu do vrchu na Kalváriu. Na týchto pretekoch sa za sprievodu Mgr. Grossmanna zúčastnili aj naši žiaci a žiačky ôsmeho a deviateho ročníka. V náročnom teréne, kde súťažiaci na trase dlhej 1720 metrov nastúpali 185 výškových metrov, sa naši žiaci v ťažkej konkurencii dokázali presadiť.

V kategórii starších žiačok štartovali Isabella Kúšová, Petronela Hnilicová, Simona Čačalová a Paulína Dovecová, z ktorých prvé dve menované obsadili vo svojej kategórii druhé a tretie miesto. V kategórii starších žiakov obsadenej vrcholovými športovcami a reprezentantmi Slovenskej republiky v bežeckom lyžovaní získal Daniel Kliman vynikajúce štvrté miesto vo výbornom čase. V kategórii dorastencov obsadil Pavol Mráz po ťažkom boji výborným časom skvelé piate miesto. Všetci zúčastnení si preteky užili a odniesli si príjemný zážitok.

Ešte raz im všetkým dodatočne gratulujeme!