• Európsky deň jazykov

• Aj žiaci prvého stupňa sa zapojili do aktivít, ktoré si pripravili žiaci z druhého stupňa. Vďaka nim sa dozvedeli veľa o rôznych európskych krajinách. Farby vlajok, základné frázy a zaujímavosti o iných štátoch sa mohli dozvedieť aj na hodinách, ktoré sme venovali tomuto zaujímavému sviatku. Spoznávanie okolitých kultúr sa im veľmi páčilo a vďaka starším žiakom sa tak aspoň na chvíľu mohli ocitnúť v inej krajine.

• Plavecký výcvik 🏊‍♀️🤽💦

• Štvrtáci tento školský rok začali športovo a už tretí septembrový týždeň absolvovali plavecký výcvik 💦. Plavci i neplavci sa naučili či zdokonalili svoje plavecké schopnosti počas celého týždňa za pomoci inštruktorov pána učiteľa Grossmanna a triednych pani učiteliek Černíkovej a Cangárovej. Okrem veľa plávania si spoločne užili aj zábavu vo vode vďaka hrám, aktivitám či pretekám v plávaní. Všetkým plavcom sa podarilo úspešne absolvovať výcvik, aj napriek chorobám, ktoré koncom týždňa na niektorých doľahli. Našim športovcom gratulujeme a tešíme sa na ďalšie športové akcie 🏁.

• Oznam o riaditeľskom voľne

• Rozhodnutím riaditeľky Základnej školy, Školská 482, Hliník nad  Hronom, bude dňa 2.10.2024 udelené žiakom školy riaditeľské voľno z prevádzkových dôvodov - prerušenie distribúcie elektrickej energie.

Riaditeľské voľno sa poskytuje v súlade s § 150 ods. 5 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.

V tento deň nebudú fungovať ani ŠKD ani ŠJ pre žiakov školy.

Plavecký výcvik pre žiakov 6. ročníka prebieha riadne.

Mgr. Petra Kováčová, riaditeľka školy

• Oznam

• V dňoch 3. - 6.9. 2024 budú aktivity a vyučovanie v škole prebiehať v nasledovnom rozsahu:

žiaci prvého stupňa - 4 hodiny;

žiaci druhého stupňa - 5 hodín.

Vzhľadom na rozvrh hodín školy žiadame žiakov 5. a 6. ročníka, aby si krúžkovú a mimoškolskú činnosť v tomto školskom roku plánovali po 6. hodine, žiakov 7.,8. a 9. ročníka, aby si krúžkovú a mimoškolskú činnosť plánovali v UT po 7. hodine, ostatné dni po 6. hodine.

Ďakujeme za spoluprácu.