• Spoločné akcie

• Spoločné popoludnie oddelení ŠKD

Hoci bolo chladné počasie, nám bolo príjemne.  Všetky oddelenia ŠKD sa stretli na spoločnom podujatí. Zabavili sme sa krátkym divadielkom a potom sme súťažili v stolovej hre. K dobrej nálade a pohode nám stačil papier, vrchnáčik a farbička. Víťaz bol síce iba jeden, ale tešili sa všetci.

Posedenie so starými rodičmi

Na počesť úcty k starším v mesiaci október sme usporiadali podujatie pre starých rodičov našich žiakov zo školského klubu detí. Naši šikovní žiaci z ŠKD si pre nich pripravili pekný program plný radosti a lásky. Veľká účasť starých rodičov dodala nášmu podujatiu naozaj príjemnú atmosféru, za ktorú Vám ďakujeme.

Pasovanie družinárov

V mesiaci september sme privítali všetky deti v ŠKD zábavnými aktivitami a sladkou odmenou.

👗MÓDNA PREHLIADKA V ŠKD 👜👒👕👖

Na známosť sa všetkým dáva mimoriadna správa, že sa v našej ŠKD konala módna prehliadka. A nebola to len taká obyčajná módna prehliadka, pretože si deti vyrobili rôzne modely šiat z odpadového materiálu. Moderátorskej úlohy sa vyborne zhostila Rebeka, aj vďaka ktorej bola atmosféra celej akcie zábavná.

Všetky modely boli zaujímavé a pekné, no a deti spokojné a šťastné.Fotogaléria

Hlinícky zlatý poklad

V našej ŠKD sme mali veľkú záhadu, a to – zistiť, kde sa ukrýva  zlatý poklad. Žiaci z ŠKD za pomoci p. vychovávateliek ho hľadali cez jednotlivé stanovištia v našej obci. Na každom stanovišti museli splniť úlohu, vďaka čomu získali indíciu. Poslednou úlohou bolo  z malého ústrižku mapy , ktorú si každá skupina doniesla na posledné stanovište, zložiť mapu pokladu.  Nakoniec unavení, ale šťastní poklad našli a podelili si ho.

ŠKD má talent

V našej ŠKD sme mali deň, kedy  deti mohli predviesť svoje talenty. Do súťaže sa zapojilo niekoľko odvážlivcov, ktorí sa nehanbili  ukázať svoj talent pred  spolužiakmi. Mali sme aj odbornú porotu, ktorá pomáhala hodnotiť jednotlivé vystúpenia. Z desiatich účinkujúcich deti vybrali tie najlepšie talenty, ktoré boli odmenené peknými  a praktickými cenami. Na 3. mieste sa umiestnila Barborka Macková z 1.A (spev), 2.miesto obsadili dievčatá z 2.B Maťka Kopčanová a Karolínka Moravcová , ktoré nám ukázali pár hmatov z karate. No a na 1.mieste skončil Simonko Salenka, ktorý nám predviedol perfektnú hru na gitare. Všetkým účinkujúcim  gratulujeme a tešíme sa na ďalší ročník.

Ranná družina

Na návšteve v MŠ

V rámci spolupráce medzi našou školou a materskými škôlkami, navštívili naši štvrtáci MŠ v Hliníku nad Hronom, Lehôtke aj Dolnej Ždani a prečítali svojim mladším budúcim spolužiakom peknú rozprávku.   fotogaléria

Jeseň v ŠKD

V mesiaci október sme sa inšpirovali jeseňou a učili sa čarovať s farbami. S pomocou našich obľúbených cukríkov sme skúšali zafarbiť vodu a potom sme sa to pokúsili zopakovať na papier. Zapojili sme sa aj do projektu ,,Záložka do knihy“ a vytvorili sme zúbkaté záložky, ktoré však nejedia knihy, ale pomáhajú pri čítaní.

V jedno trochu daždivé popoludnie sme si zajazdili na koníkoch a inokedy sme sa pomocou farieb na tvár premenili  na príšerky. Posledný týždeň pred prázdninami sme si vyrobili masku pavúčikov a celé popoludnie sme učili tvoriť pavúčie siete.  fotogaléria

• Nadpis