• Empatia v podaní deviatakov... 🤝❤️

• Nové prostredie, noví kamaráti a ešte véééľa vecí s prívlastkom "nové" v priebehu septembra spoznávali a zdolávali naši najmladší obyvatelia školy, prváčikovia. Prvý školácky mesiac zvládli výborne :) a pomocnú ruku im podali aj naši deviataci, ktorí ich celý september čakávali a odprevádzali do svojich prváckych tried k svojim pani učiteľkám. Všetkým deviatakom, ktorí obetovali svoj raňajší čas pre skvelú vec, chceme aj touto cestou poďakovať. Sme na VÁS hrdí, veď z malých vecí vznikajú tie veľké...

• Európsky deň jazykov

• Cudzie jazyky sa stávajú čoraz viac každodennou súčasťou života detí i dospelých. Práve preto sme sa so žiakmi 4. A a 4. B venovali na hodinách ANJ i tento školký rok krajinám hovoriacim nielen po ANJ, ale aj iným oveľa viac vzdialeným, kde sa hovorí iným jazykom. Žiaci zážitkovou formou spoznávali krajiny, jazyky, vlajky, vyhľadávali ich na glóbuse, delili ich na štáty patriace do EÚ a nakoniec prezentovali svoje práce. V závere hodín si zahrali pexeso a utužení kolektívom spokojní odchádzali na ďalšiu hodinu s poznámkami, že to boli super hodiny. :)

• 🗣Naši spravodajcovia🗣

• Zorientovať sa v mori informácií nie je v dnešnej dobe jednoduché. No naši spravodajcovia nám s tým na hodinách Občianskej náuky perfektne pomáhajú. Prinášajú nám aktuálne a zaujímavé správy zo sveta i z domova. Otvárajú rovesníkom možnosť dozvedieť sa pútavou formou o živote okolo nich, motivujú sa zaujímať i participovať na veciach verejných a zároveň si každý z nich vyskúša rolu reportéra. A že sú skvelí, o tom niet pochýb