• Stridžie dni

• 13. decembra dostalo klasické vyučovanie v 7.A „červenú“. Dôvodom bolo projektovo-zážitkové vyučovanie , cez ktoré  sa siedmaci snažili  priblížiť si  staré vianočné zvyky  viažúce sa k tzv. STRÍDŽÍM DŇOM  (Kataríne -25.11., Ondrejovi -30.11., Barbore -4.12., Mikulášovi -6.12., Lucii - 13.12.  a  Tomášovi -21.12.). V rámci tohto projektového dňa žiaci pracovali v skupinách, pričom každá skupina predstavovala jeden strídží deň. Ten svoj deň musela  spolužiakom čo najdôveryhodnejšie predstaviť. Pre všetkých členov skupiny to znamenalo podrobne si svoj strídží deň naštudovať, spracovať do prezentácie, „okoreniť“ ho konkrétnymi zvykmi ,poverami, pranostikami  a samozrejme, aby im to ostatní uverili, pripraviť si kostýmy. Počas hodiny výtvarnej výchovy museli zvládnuť aj stylingové umenie šikovných vizážistov, aby podoba s originálmi bola uveriteľná. Skupenstvá látok overovali  žiaci s pani učiteľkou fyziky varením pirohov, do ktorých si dievčatá ukryli mená chlapcov. Celý projektový deň sa niesol v príjemnej predvianočnej  atmosfére. Učenie prostredníctvom zážitku  má svoje čaro, a to minimálne také isté ako zachovávanie tradícií a zvykov našich predkov pre generáciu našich detí.