• Skvelý zážitok na Skalke

• Členovia cyklistického krúžku vymenili v piatok bicykel za bežky a spolu s p. vychovávateľkou Radkou, jej priateľom Romanom a rodičom našich žiakov Dušanom si vyskúšali bežkovanie na Skalke.

• PROGRAMOVANIE S MIKROBITOM

• Na krúžku, ale aj na hodinách informatiky sme začali  programovať mikrobity, malé pragramovatelné mikropočítače. Žiaci si skúšajú a overujú svoje počítačové aj technické zručnosti. Programujeme jednoduché elektrické obvody, policajný maják, zisťujeme elektrickú vodivosť rôznych materiálov, zapájame, diódy a ledky.

• LÚČIME SA S ROKOM 2022

• Obrázkové obzretie sa za našim spoločným a veľmi príjemným koncom kalendárneho roka... alebo... Kto by neprijal pozvanie pani riaditeľky na tradičný vianočný punč?

• OBĽÚBENÝ VOLEJBALOVÝ ZÁPAS JE SPÄŤ🏐

• Volejbalový zápas medzi zborovňou a druhostupniarskymi babami sa po 3 rokoch opäť vratil do našej školskej telocvične, čo potešilo nielen dievčatá, ale aj naše pani učiteľky a pánov učiteľov a určite aj početné a veľmi hlasné publikum. Dievčatá predviedli skvelý výkon, no nezaostávala ani naša zborovňa. Aj keď si navzájom nič nedarovali, body si spravodlivo podelili 1:1. Veríme, že volejbalový zápas si do konca školského roka vyskúšame aj vo vonkajších podmienkach na našom novom multifunkčnom ihrisku.

• TECHNICKÁ OLYMPIÁDA🔧🔨🔩⚙️

• Aj tento školský rok sme sa zapojili do okresného kola Technickej olympiády. Našu školu reprezentovali v kategórii A:

Juraj Terek, Matúš Vallo – 8. ročník

a v kategórii B: Martin Čakloš – 7.A

Chlapci sa úspešne popasovali s teoretickou časťou, ale zabojovali hlavne v praktickej časti, kde museli podľa technického výkresu zhotoviť funkčný výrobok.

V kategórii A sme neboli úspešní a v kategórii B Maťko Čakloš obsadil 2. miesto.

Chlapcom srdečne

gratulujeme

a prajeme veľa úspechov v ďalších kolách.